İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

 

Cayma Hakkı Nedir?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde, tüketiciler için Mesafeli Sözleşme’den cayma hakkı tanımlanmıştır. Yönetmelik hükümlerine uygun şekilde hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, internet sitesi üzerinden yapılan satışlarda satıcı ve tüketici arasında imzalanır.

Mesafeli Sözleşme’nin amacı, tüketicinin alışveriş esnasında ya da sonrasında yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçmektir. 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre tüketici teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesinde cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar da tanımlanmıştır. Yönetmeliğin 15. Maddesinde cayma hakkı için istisnai durumlar belirtilmiştir: Bu doğrultuda gıda, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmelerde tek kullanımlık ürünlerin tesliminde cayma hakkı kullanılamaz.

www.organiksarayi.com sitesinden yapmış olduğunuz alışverişler; ısı yalıtımlı, buz akülü, darbelere karşı dayanıklı özel kutularla paketlenir, organiksarayi’nın anlaşmalı olduğu kargo şiketinin kuryeleri tarafından istediğiniz adrese teslim edilir.

Siparişiniz ile ilgili her tür geri bildiriminizi Organiksarayi Danışma Hattı’na (+90 531 851 54 02) iletebilir ve destek alabilirsiniz.

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği ve Organiksarayi sözleşmelerinin metinlerine aşağıdaki kısa yollar üzerinden ulaşabilirsiniz.

·Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği için tıklayınız.

·Organiksarayi Mesafeli Satış Sözleşmesi için tıklayınız.